Zatrzymani za kradzież z rozbojem

Zatrzymani za kradzież z rozbojem

27-letni osobnik z Elbląga został wczoraj (30.01) przyłapany w sklepie spożywczym w centrum Elbląga na próbie kradzieży dwóch napojów słodzonych. Na przeszkodzie stanęła mu pracownica sklepu i zaczęła się awanturować, chcąc zachować skradzione przedmioty. Mężczyzna został w końcu odepchnięty i przewrócił się na podłogę. Niedługo potem wezwany na miejsce patrol policji zatrzymał 27-latka. Odpowie on teraz za przestępstwo rozboju, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano również agresywnego dwudziestolatka

Stróże prawa zatrzymali wojowniczego 20-latka, który próbował ukraść alkohol ze sklepu w Elblągu. Mężczyzna zaatakował pracownicę sklepu, uderzając ją i powodując jej upadek. Mężczyzna usłyszy zarzuty rozboju i może zostać skazany na karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (29.01.2023) w jednym ze sklepów przy ulicy Królewieckiej w Elblągu. Agresywny 20-latek próbował zabrać dwie butelki whisky, nie płacąc za nie. Zauważył to pracownik sklepu i próbował zatrzymać mężczyznę. Sprawca zaczął się z nią męczyć, a następnie uderzył kobietę w twarz i przewrócił na ziemię. Przybyli po wezwaniu policjanci zatrzymali agresora. Mężczyzna próbował zaatakować policjantów. Został szybko obezwładniony i zatrzymany. W poniedziałek (30.01.2023) sprawca usłyszał zarzuty rozboju, naruszenia nietykalności policjantów i znieważenia funkcjonariuszy. Był wcześniej karany za kradzieże, teraz może zostać skazany na karę do 10 lat pozbawienia wolności.