Policja schwytała złodziei katalizatorów oraz mężczyznę okradającego groby

Policja schwytała złodziei katalizatorów oraz mężczyznę okradającego groby

Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Elblągu zatrzymał 50-letniego mężczyznę po tym, jak w punkcie skupu złomu próbował sprzedać skradzione kawałki metalu z nagrobków. Podejrzany usłyszał zarzut zbezczeszczenia cmentarza, a w przypadku skazania grozi mu zgodnie z kodeksem karnym do 8 lat pozbawienia wolności. Z dotychczasowej dokumentacji wynika, że mężczyzna był w przeszłości notowany za kradzieże i podobne przestępstwo 19 lat temu. Z ustaleń policji wynika, że sprawca działał głównie w okolicach dębickiego cmentarza.

Kryminalni z Braniewa zatrzymali pięć osób mających związek z przestępstwami przeciwko mieniu. Osoby te prowadziły nielegalną działalność od grudnia ubiegłego roku na terenie Braniewa. Czterem z zatrzymanych przedstawiono zarzuty kradzieży.
W grudniu 2020 roku do Komisariatu Policji w Braniewie zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieży elementów układu wydechowego z pojazdów. Wydział kryminalny komisariatu rozpoczął dochodzenie, a w trakcie jego prowadzenia udało się ustalić osoby, które prawdopodobnie były zamieszane w ten proceder. W ciągu dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali pięć osób w wieku od 19 do 38 lat. Podczas przeszukań policjanci odkryli elektronarzędzia, które służyły do zdejmowania katalizatorów. Znalezione informacje pozwoliły na przedstawienie czterem podejrzanym zarzutów kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat więzienia. Dwaj pozostali podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.