W Elblągu dochodzi nawet do jedenastu przestępstw dziennie!

W Elblągu dochodzi nawet do jedenastu przestępstw dziennie!

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbyła się odprawa podsumowująca rok 2022. Komendant insp. Robert Muraszko podzielił się statystykami z minionego roku, a także omówił cele i plany na rok 2023.
Spotkanie było podsumowaniem działań policji w ciągu poprzednich 12 miesięcy. Pokazało efekty działań stróżów prawa w zakresie ujawniania wykroczeń i stawiania sprawców przed sądem. Przewodniczącym był insp. Robert Muraszko, a dołączyli do niego przedstawiciele władz miasta i regionu, pracownicy samorządowi oraz osoby odpowiedzialne za monitorowanie służby policji, czyli przedstawiciele prokuratury.

Podczas briefingu dokonano przeglądu postępów, jakie zostały poczynione w 2022 roku oraz strategii na najbliższe lata. W raportowanym roku odnotowano 4070 przestępstw ogółem, z czego 2815 to przestępstwa kryminalne, 739 to wykroczenia gospodarcze, a 163 narkotykowe. W ciągu roku policjanci kryminalni przechwycili blisko 50 kilogramów amfetaminy.

W Elblągu wykrywalność przestępstw ogółem wyniosła 66,6 procent. Jeśli chodzi o wykrywalność przestępstw, to w przypadku np. kłótni i napaści wskaźnik rozpoznawalności wyniósł 100 procent, w przypadku uszkodzenia ciała – 97,4 procent, a w przypadku rozbojów – 94,7 procent.

W 2022 roku zatrzymano 359 osób poszukiwanych, 332 przestępców złapano na gorącym uczynku, a 1.258 osób doprowadzono do wytrzeźwienia.