Podsumowanie weekendowego działania policji

Podsumowanie weekendowego działania policji

W miniony weekend odnotowano 125 interwencji strażników prawa. W trakcie tych działań, trzy setki pięćdziesiąt osób musiało okazać swoje dokumenty w celu weryfikacji tożsamości. Łącznie, osiem mężczyzn zostało zatrzymanych w celu wytrzeźwienia. W całym tym czasie, nałożono 29 mandatów karnych, a 84 razy zdecydowano się na pouczenie zamiast kary finansowej. Dwa razy zdarzyło się, że sprawa była na tyle poważna, iż skierowano wniosek do sądu o ukaranie danego obywatela. Dodatkowo, udało się także zatrzymać jedną z osób poszukiwanych przez służby.

Oddział ruchu drogowego również miał pełne ręce pracy podczas weekendu. Policjanci tego departamentu przeprowadzili kontrolę dokumentów u 180 osób oraz przeprowadzili inspekcję techniczną 167 pojazdów. Zauważyli i udokumentowali 10 incydentów drogowych. Niestety, jeden z nich był tragiczny. W nocy 20 października doszło do wypadku podczas rajdu RFC Poland, który odbywał się w Elblągu. Ofiarą został 36-letni uczestnik zawodów, który zginął, przygnieciony przez swój pojazd. Wypadek ten nie miał miejsca na drodze publicznej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Podczas tych działań, funkcjonariusze nałożyli dodatkowo 103 mandaty karne oraz udzielili 82 pouczeń. Skierowano również do sądu 16 wniosków o ukaranie i przeprowadzono badanie trzeźwości u 627 kierowców. Dwóch z nich okazało się być pod wpływem alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.