Interwencja policjanta po służbie: zatrzymanie złodziei i odkrycie narkotyków

Interwencja policjanta po służbie: zatrzymanie złodziei i odkrycie narkotyków

Poza godzinami służby, funkcjonariusze policji nadal pełnią swój obowiązek i są zawsze gotowi do działania, kiedy zauważą coś, co budzi w nich niepokój. Jedno z takich działań miało miejsce w ostatni weekend w Pasłęku.

Jeden z tutejszych policjantów, który w sobotnie popołudnie 21 października spędzał swój wolny czas na zakupach w lokalnym sklepie samoobsługowym, natknął się na dwóch młodych mężczyzn w wieku 23 lat, którzy wykazywali niecodzienne zachowanie. W jednym momencie jeden z podejrzanych wziął zestaw narzędzi ze sklepowej półki i schował go do swojego plecaka. Następnie, obaj próbowali opuścić sklep, mijając kasy samoobsługowe bez płacenia za towar.

Funkcjonariusz obserwujący tę sytuację wcześniej zgłosił incydent obsłudze sklepu. Kiedy dwaj mężczyźni przekroczyli linię kas samoobsługowych ze skradzionymi rzeczami, policjant we współpracy z pracownikami sklepu podjął interwencję. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przybył patrol prewencji.

Po zatrzymaniu, ujawniło się, że mężczyźni mieli przy sobie nie tylko skradzione narzędzia, ale również woreczki strunowe zawierające narkotyki. Testy przeprowadzone na miejscu wykazały, że substancją odurzającą była amfetamina. Teraz 23-latkowie będą musieli odpowiedzieć za zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.