Elbląg – akcja złodziejskiej szajki

Elbląg – akcja złodziejskiej szajki

Złodzieje zapukali do mieszkania i powiedzieli człowiekowi, którego zastali w domu, że zalewa sąsiada. Okazuje, że była to sprytna sztuczka na to, aby dostać się do mieszkania. Wpadli na nią złodzieje z Elbląga. Złodzieje odwiedzili mieszkanie starszej pani i powiedzieli jej, że zalewa swoich sąsiadów z dołu. W ten sposób dostali się do wewnątrz. W tym celu podawali się za hydraulików, którzy mieli za zadanie splądrować dom. Kiedy wizyta dobiegła końca, okazało się, że z domu staruszki zniknęły pieniądze i biżuteria. Sprawa trafiła na policję. Policjanci z Elbląga będą szukali tropu złodziei podających się za hydraulików.

Policjanci tymczasem stale apelują do mieszkańców miasta, aby wystrzegali się kontaktu z obcymi, ponieważ coraz częściej dochodzi do takich scenariuszy. Złodzieje dostają się codziennie do tysięcy mieszkań pod różnymi pretekstami. Pamiętajmy o tym, aby nie wpuszczać obcych. Niedawno doszło całkiem nietypowego ogłoszenia kradzieży w Bartoszycach. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie zewnętrznej.

Oszuści kontaktują się z numerami stacjonarnymi i wmawiają nieświadomym osobom, że są policjantami

Następna sytuacja, o której robi się głośno w Elblągu, dotyczy oszustów, którzy podają się za policjantów. Tak zwana metoda na policjanta jest coraz częściej zgłaszana przez obywateli w tych okolicach. Na razie, okazuje się, że mieszkańcy Elbląga nie dali się nabrać na wyłudzenia. Nikt z nich nie wpłacił pieniędzy, jednak publikujemy informacje dotyczące tego, aby przestrzec innych mieszkańców miasta. W jeden dzień odnotowano przynajmniej kilka takich telefonów z próbami wyłudzeń gotówki metodą na policjanta.

Dzięki temu, że coraz więcej osób zna mechanizm oszustwa, mieszkańcy Elbląga są bezpieczni. Oszuści dzwonią do ludzi, aby powiadomić ich o rzekomym zabezpieczeniu kosztowności przez policję. Wyłudzają w ten sposób różne drogocenne przedmioty. Nieświadomie ofiary oddają je oszustom i tracą dużo pieniędzy. Policjanci apelują do mieszkańców Elbląga z istotnymi informacjami. Wskazują, aby pamiętać o tym, że policja nigdy nie prosi osób prywatnych lub instytucji o przekazanie pieniędzy. Nie mają takiego zezwolenia, aby przechowywać kosztowności.