Policja apeluje o to, aby uważać! Kompletnie pijani kierowcy w Elblągu

Policja apeluje o to, aby uważać! Kompletnie pijani kierowcy w Elblągu

Policja zatrzymała kobietę, która prowadziła samochód w dziwny sposób. Okazało się, że wsiadła za kółko samochodu kompletnie pijana. Okazuje się, że zgodnie z ostatnio pozyskanymi statystykami policjanci interweniowali na drodze ponad 140 razy w jedne weekend. W trakcie trzech dni przewieziono aż dziewięciu pijanych kierowców na izbę wytrzeźwień. Łącznie zeznali w raporcie, że skontrolowali stan trzeźwości ponad 540 kierowców na drogach Elbląga. W tym czasie nie tylko wyeliminowali pijanych kierujących, ale także zatrzymali piratów drogowych, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Co do sprawy pijanej kobiety, nie zakończyło się to dla niej zbyt dobrze. Policjanci ustalili po zatrzymaniu auta, że kobieta w wieku 31 lat ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jej prawo jazdy zostały zatrzymane. Policjanci odholowali jej samochód na parking policyjny. Dodatkowo za wybryk prawny grożą jej dwa lata pozbawienia wolności. Na całe szczęście nikomu się nic nie stało. Do podobnej sytuacji doszło ostatnio w Mielnie.

Kolejna sytuacja z pijanym kierowcą w Elblągu, tym razem sprawca przestępstwa miał 3 promile alkoholu

Policjanci przeprowadzali nie tak dawno temu działania na drogach, które miały za zadanie zwiększyć kontrole samochodów. Wierzymy, że dzięki temu uczestnicy ruchu drogowego będą bezpieczniejsi. Eliminowanie z ruchu drogowego piratów drogowych ma już swoje pierwsze rezultaty. Przede wszystkim funkcjonariusze z drogówki skupiali się na osobach, które postanowiły wsiadać za kółko auta po spożyciu produktów alkoholowych. Niestety nieodpowiedzialnych kierowców szczególnie w większych miastach jest całkiem sporo.

Do grona pijanych kierowców w grudniu dołączył mężczyzna w wieku 46 lat. Kontrola alkomatem wykazała, że miał 3 promile alkoholu we krwi. Zatrzymanie miało miejsce dokładnie 4 grudnia. Policjanci tymczasem przypominają o tym, że pijani kierowcy mogą doprowadzić do wielu nieszczęśliwych zdarzeń na drodze. Proszą innych o to, aby wstrzymali się przed wsiadaniem za kierownicę, gdy spożyją alkohol. Mężczyzna w wieku 46 lat, który prowadził, mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, wkrótce odpowie przed sądem. Był to poważny wybryk z punktu widzenia prawa.