Zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 604 z powodu wojskowych ćwiczeń ROUTE 604

Zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 604 z powodu wojskowych ćwiczeń ROUTE 604

Ruch na około trzykilometrowym fragmencie drogi wojewódzkiej nr 604 między Ruskowem a Przeździękiem Wielkim będzie zawieszony od przyszłego poniedziałku aż do 3 października. Decyzja ta jest wynikiem planowanych manewrów wojskowych pod szyfrem „ROUTE 604”. Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych poinformował, że podczas tego okresu odcinek drogi między Nidzicą a Wielbarkiem w województwie warmińsko-mazurskim zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Podczas tych dni, dojazd do miejscowości położonych na zamkniętym odcinku będzie możliwy zarówno od strony Nidzicy, jak i Wielbarka. Jednakże przejazd przez obszar pomiędzy Ruskowem a Przeździękiem Wielkim nie będzie dozwolony.

Jako alternatywne trasy przejazdu sugerowane są droga wojewódzka nr 545 prowadząca z Nidzicy do Jedwabna oraz droga wojewódzka nr 508, którą można dostać się z Jedwabna do Wielbarka.

Ćwiczenia wojskowe są ważnym elementem szkolenia w polskich siłach zbrojnych. Scenariusze tych ćwiczeń są starannie opracowywane, aby jak najbardziej odzwierciedlały rzeczywistość. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych podkreśliło, że głównym celem tych ćwiczeń jest doskonalenie zdolności dowodzenia oraz indywidualnych umiejętności dowódców i żołnierzy.