Jesienna rekrutacja w Elbląskiej Jednostce Strzeleckiej

Jesienna rekrutacja w Elbląskiej Jednostce Strzeleckiej

Elbląska Jednostka Strzelecka, będąca częścią Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Organizacji Społeczno-Wychowawczej, z zapałem kontynuująca tradycje przedwojennej edycji „Związku Strzeleckiego”, serdecznie zaprasza osoby powyżej 16 roku życia do udziału w jesiennym naborze. Naszą misją jest realizacja całorocznej działalności o charakterze szkoleniowo-wychowawczym.

Nasza organizacja skupia głównie młodzież i jednym z naszych kluczowych celów jest przygotowanie młodych ludzi do służby w różnego typu formacjach mundurowych. Dla tych, którzy widzą swoją przyszłość związana z mundurem, oferujemy ogrom niezbędnej wiedzy i praktycznego doświadczenia.

W ramach naszej działalności, realizujemy szereg zagadnień szkoleniowych. Prowadzimy kompleksowe szkolenie z pomocy przedmedycznej, w tym medycyny pola walki, oferujemy szkolenie taktyczne zarówno tradycyjne jak i na terenie zabudowanym. Kładziemy również duży nacisk na zajęcia strzeleckie oraz obsługi uzbrojenia, w tym broni krótkiej i długiej, na terenie strzelnicy. Zajmujemy się również wieloma innymi zagadnieniami przydatnymi w dalszej karierze mundurowej.

Elbląska Jednostka Strzelecka w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Przez ten okres, bez przesady można stwierdzić, że wyszkoliliśmy setki młodych ludzi. Olbrzymia część z nich służy obecnie w formacjach mundurowych, w tym także kilkunastu pełni rolę oficerów.

Zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji wszystkich, którzy pasjonują się tematyką militarystyczną, survivalową oraz wojskową. Jeśli chcesz sprawdzić siebie i przekonać się czy kariera w mundurze to coś dla ciebie, zapraszamy na zbiórkę organizacyjną. Wymagamy ukończonych 16 lat, dobrego stanu zdrowia oraz pisemnej zgody rodzica na uczestnictwo w zajęciach.

Dodatkowe informacje zostaną przekazane podczas zbiórki organizacyjnej, która odbędzie się najbliższego piątku (22 września) o godzinie 17:00 przed wejściem do Zespołu Szkół Gospodarczych przy ulicy Królewieckiej w Elblągu.