Interwencje policji z Iławy i Działdowa wobec pijanych nastolatków

Interwencje policji z Iławy i Działdowa wobec pijanych nastolatków

Działania policjantów z Iławy i Działdowa, zlokalizowanych w województwie warmińsko-mazurskim, skierowane były ostatnio wobec młodocianych pod wpływem alkoholu. 14-letnia dziewczyna w stanie silnego upojenia alkoholowego, ledwo trzymająca się na nogach, została zauważona przed jednym ze szkół w Iławie. W Działdowie natomiast, pijany 16-letni chłopiec decydował się usiąść na torach kolejowych.

Informacje o tych dwóch niepokojących incydentach z udziałem pijanych nastolatków przekazała we wtorek warmińsko-mazurska policja. Incydenty miały miejsce w niedzielę po południu.

Z interwencją w Działdowie musieli radzić sobie funkcjonariusze, którym zgłoszono, że 16-letni chłopak pod wpływem alkoholu przebywa na torach. Na szczęście świadkowie zaobserwowali te niebezpieczne zachowanie i powiadomili o nim policję. Do momentu zgłoszenia, funkcjonariusze byli w pobliżu, gdyż zapewniali bezpieczeństwo przejazdu grupy kibiców piłkarskich. Po interwencji, chłopak został usunięty z torów i przekazany pod opiekę matki.

W Iławie sytuacja miała podobny przebieg – świadkowie zauważyli, że 14-letnia dziewczyna w stanie upojenia alkoholowego słania się na nogach przed jedną ze szkół i natychmiast skontaktowali się z policją. W wyniku interwencji funkcjonariuszy, dziewczyna przyznała, że nie pamięta ani skąd miała alkohol, ani z kim go piła. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zbadała nastolatkę. Po zakończeniu procedur medycznych, dziewczynka została przekazana pod opiekę swojej mamy. Sprawa zostanie teraz zgłoszona do sądu rodzinny i nieletnich.

Przypomnijmy, że za dostarczanie alkoholu osobom niepełnoletnim grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.