Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma najwięcej środków z Funduszu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich

Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma najwięcej środków z Funduszu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich

Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego mogą cieszyć się z największego wsparcia finansowego pochodzącego z nowej odsłony Funduszu Inwestycji Strategicznych, który jest przeznaczony dla dawnych gmin popegeerowskich. Do dyspozycji tego regionu trafi ponad 330 milionów złotych.

Podczas odbywającej się w Ełku konferencji prasowej, przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość podkreślali, jak rząd zmienia oblicze Polski, zwłaszcza tych obszarów, które przez lata były lekceważone. Zwrócili szczególną uwagę na likwidację PGR-ów, która nastąpiła z dnia na dzień, powodując nie tylko tragedię ludzi tam pracujących, ale również całe rejony kraju. Teraz, rząd podejmuje działania na rzecz naprawy tej niesprawiedliwości, kierując dodatkowe środki finansowe właśnie do tych miejsc. Najbardziej skorzystają na tym Warmia i Mazury – mówił Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Jednym z beneficjentów tej pomocy jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku, której uda się naprawić dach dzięki otrzymanemu wsparciu. Senator Małgorzata Kopiczko, która przez osiem lat była dyrektorem tej szkoły, podkreśliła jak wielkim problemem był remont dachu. Powiedziała, że musieli podstawiać miski, aby zbierać wodę z dachu. Nie powinno tak być, że w XXI wieku mamy szkoły w takim stanie – dodała. Dzięki otrzymanym środkom, szkoła nie tylko naprawi dach, ale również go dociepli.

Wiele pokoleń ełczan miało okazję uczęszczać do tej szkoły. Poseł PiS Wojciech Kossakowski ocenił pozytywnie realizację programu oraz fakt, że są środki na tego typu inwestycje. Podkreślił, że szkoła na to zasługuje i że mieszkańcy Ełku, a w szczególności dzieci, na pewno będą zadowoleni z tej inwestycji.