Weterani motocyklowego rajdu oddają hołd swoim poległym towarzyszom podczas wizyty w 16. Pułku Logistycznym

Weterani motocyklowego rajdu oddają hołd swoim poległym towarzyszom podczas wizyty w 16. Pułku Logistycznym

W dniu 11 czerwca, we wtorek, Motocyklowy Rajd Weteranów zorganizował wizytę w 16. Pułku Logistycznym. Celem tej podróży było upamiętnienie żołnierzy, którzy oddali swoje życie podczas pełnienia służby w misjach za granicą. Konkretnie, odbyło się uroczyste spotkanie ku czci dwóch żołnierzy, kpr. Andrzeja Zielke oraz kpr. Krystiana Andrzejczaka, którzy zginęli na służbie w Iraku w 2004 roku.

Grupa uczestników rajdu składała się zarówno z aktualnych jak i były żołnierzy różnych jednostek wojskowych, a także tych, którzy służyli poza granicami kraju. Podczas wtorkowego spotkania w 16. Pułku Logistycznym, motocykliści brali udział w uroczystym apelu, który miał na celu upamiętnienie kpr. Andrzeja Zielke oraz kpr. Krystiana Andrzejczaka.

Kpr. Andrzej Zielke był częścią 16. Batalionu Remontowego i zmarł tragicznie 8 czerwca 2004 roku w wyniku ostrzału z moździerzy podczas operacji likwidacji składu amunicji. Miał wtedy 26 lat.

Kpr. Krystian Andrzejczak, który również był częścią 16. Batalionu Remontowego i pełnił funkcję sanitariusza, zginął 21 sierpnia 2004 r. Jego życie zostało przerwane, gdy obok wojskowego konwoju, którym podróżował, doszło do eksplozji cywilnego samochodu załadowanego materiałem wybuchowym. Miał wtedy 24 lata.