Trzech mężczyzn zatrzymanych za próbę włamania i podpalenie bankomatu

Trzech mężczyzn zatrzymanych za próbę włamania i podpalenie bankomatu

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przechwycili trzech podejrzanych o włamanie do bankomatu i podpalenie go. Mimo iż nie udało im się zabrać żadnych pieniędzy, spowodowane przez nich zniszczenia oszacowano na sumę 170 000 złotych. Teraz mężczyźni stoją przed możliwością otrzymania kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Całe zajście miało miejsce podczas nocy z 6 na 7 lutego 2024 roku w małej miejscowości Markusy. Sprawcy usiłowali dostać się do bankomatu umiejscowionego w ścianie jednej z lokalnych placówek bankowych. Użyli łatwopalnej substancji w celu wysadzenia maszyny, ale nie udało im się to. Zamiast tego wywołali pożar, który spowodował szkody rzędu 170 tysięcy złotych. Na trop sprawców natrafiła elbląska policja, która ostatecznie zatrzymała trzech mężczyzn, w wieku 34, 33 i 31 lat. Jednym z nich był mężczyzna już wcześniej notowany przez elbląskie służby za kradzież z włamaniem.

Dwaj pozostali sprawcy nie byli mieszkańcami Elbląga. Po złapaniu, mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące włamania i uszkodzenia majątku. Przyznali się do winy. Teraz, zgodnie z polskim Kodeksem Karnym, mogą otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.