Suchacz zwyciężył w konkursie "Wieś z inicjatywą" podczas sesji powiatu

Suchacz zwyciężył w konkursie "Wieś z inicjatywą" podczas sesji powiatu

Podczas dzisiejszej sesji powiatu, która odbyła się 28 czerwca, poznaliśmy laureatów konkursu „Wieś z inicjatywą”. Suchacz został uznanym bohaterem tego dnia. Starosta elbląski, Maciej Romanowski, wyraził swoje uznania dla zwycięzców, podkreślając jak bardzo nasze małe ojczyzny zmieniają się na lepsze i stają się lokomotywami tych zmian.

W trakcie sesji Rady Powiatu w Elblągu ogłoszono wyniki konkursu „Wieś z inicjatywą”. Konkurs ten miał na celu docenić miejscowości, które w ciągu ostatniego roku aktywnie działały na rzecz swojej lokalnej społeczności. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 7 tys. zł zdobyła wieś Suchacz z gminy Tolkmicko. Drugie miejsce i nagrodę 5 tys. zł przyznano Kamiennikowi Wielkiemu, zaś trzecie miejsce i nagrodę 3 tys. zł – miejscowości Dobry. Specjalne wyróżnienia finansowe w wysokości 1 tys. zł otrzymały miejscowości Zalesie i Oleśno.

Marlena Szulc, radna gminy z Suchacza, wyraziła swoją radość z powodu zwycięstwa. Zaznaczyła, że ich prace nie są tylko dla nich samych, ale dla całej społeczności. Wszystkie stworzone inicjatywy cieszą zarówno mieszkańców jak i gości, którzy już planują kolejne działania. Szulc podkreśliła też atrakcyjność turystyczną miejscowości, która przyciąga wielu turystów zainteresowanych lokalnymi dekoracjami i inicjatywami.

Starosta elbląski podsumował sesję słowami uznania dla laureatów konkursu, nazywając ich bohaterami. Zwrócił uwagę na to jak wiele pozytywnych zmian zachodzi w małych ojczyznach, które można dziś dostrzec.

Podczas sesji przyjęto również jedenaście uchwał na temat różnych spraw, takich jak zmiany w budżecie powiatu czy ustanowienie dorocznych nagród starosty za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Dodatkowo dwie osoby otrzymały odznaki honorowe „Zasłużony dla Powiatu Elbląskiego”. Są to: posłanka i dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert oraz obywatel Niemiec, przewodniczący powiatu Steinburg współpracujący z powiatem elbląskim, Peter Labendowicz.