Policjanci z Warmii i Mazur w walce przeciwko narkotykom: 24-latek z Pasłęka zatrzymany

Policjanci z Warmii i Mazur w walce przeciwko narkotykom: 24-latek z Pasłęka zatrzymany

Rzetelna praca operacyjna, natychmiastowa wymiana informacji oraz nieustępliwość wobec osób zaangażowanych w produkcję i dystrybucję narkotyków – to właśnie cechy charakterystyczne dla policjantów, których codzienne zadanie polega na zwalczaniu narkomanii. Przykładem takiego działania jest najnowsza interwencja w Pasłęku, podczas której zatrzymano 24-letniego mężczyznę. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli prawie 4 kg nielegalnych substancji, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

Od początku bieżącego roku na terenie Warmii i Mazur policjanci skonfiskowali już ponad 75 kg różnego rodzaju narkotyków – od nielegalnych substancji odurzających szkodliwych dla zdrowia, po produkty organiczne i syntetyczne.

Pracownicy służb bezpieczeństwa dokładają wszelkich starań, aby sprawdzić każdą informację dotyczącą potencjalnych lokalizacji produkcji narkotyków lub osób zaangażowanych w ich dystrybucję. Tak było również w przypadku wspomnianego 24-latka z Pasłęka. Policjanci z Elbląga zatrzymali go we wtorek 25.06.2024 roku w miejscu jego zamieszkania. Tam, na strychu domu, ujawnili pakunek zawierający podzieloną amfetaminę o łącznej wadze ponad 3,7 kg. W jednym z pokoi funkcjonariusze znaleźli dodatkowy pojemnik z małą ilością amfetaminy, wagę kuchenną, urządzenie do zgrzewania oraz kilka telefonów komórkowych.

24-letni mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania dużej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Mimo że nie był wcześniej karany za podobne przestępstwa, nie przyznał się do winy i odmówił wyjaśnienia swoich działań. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.