Rekordzista w zbiórce dla WOŚP – Elbląg coraz bliżej pobicia rekordu

Rekordzista w zbiórce dla WOŚP – Elbląg coraz bliżej pobicia rekordu

Elbląski oddział Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) zgromadził do tej pory 634 066,39 złotych. To obecny stan licznika, który jednak może jeszcze wzrosnąć, gdy wpłyną środki z licytacji oraz e-skarbonki. Spodziewane są kolejne rekordy w ilości zebranych środków na terenie Elbląga.

„Jesteśmy niewyspani, ale ciągle liczmy! O godzinie 23:20 nasz licznik wskazywał już kwotę 634 066,39 złotych. Dzień pełen uśmiechu, życzliwości i dobroci. Elbląg pokazuje, jak grać OK!”, – można było przeczytać na Facebooku elbląskiego sztabu WOŚP tuż przed północą. Dodano także komentarz: „Wygląda na to, że padnie rekord”.

Przywołując zeszłoroczne dane, o tej samej porze na konto elbląskiego sztabu wpłynęło ponad 550 tysięcy złotych. Po kilku tygodniach, po podsumowaniu wszystkich wpływów, również ze zbierania funduszy za pomocą licytacji i e-skarbonki, 31. Finał WOŚP zakończył się z kwotą 664 tysięcy złotych. Wygląda na to, że ten wynik będzie teraz przebity. Na Allegro wciąż trwają licytacje finału 32., które mają zakończyć się w poniedziałek wieczorem.