Podsumowanie weekendowego działania policji w Elblągu: 128 interwencji, jeden wypadek i wiele innych akcji

Podsumowanie weekendowego działania policji w Elblągu: 128 interwencji, jeden wypadek i wiele innych akcji

W miniony weekend, funkcjonariusze elbląskiej prewencji podjęli 128 interwencji. W ramach swojej pracy zatrzymali dwa razy po to, aby skontrolować dowody osobiste 256 osób. Policja schwytła również dwie osoby, które były poszukiwane przez służby. Sześciu mężczyzn zostało zabranych do izby wytrzeźwień na „przymusowy odpoczynek”. Wprowadzono również 33 mandaty karno-składowe oraz przeprowadzono 66 pouczeń. Do sądu trafiły cztery wnioski o ukaranie sprawców różnych przestępstw.

Z kolei policjanci z drużyny ruchu drogowego mieli równie pracowity weekend. Wylegitymowali aż 237 osób i przeprowadzili kontrolę 243 pojazdów. Aż 146 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym przypadku dwukrotnie przekroczenie limitu o ponad 50 km/h. Troje kierowców zostało zatrzymanych za jazdę pomimo nałożonego zakazu prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze wystawili także 133 mandaty i udzielili 39 pouczeń. Przekazali sądowi 23 wnioski o ukaranie i przeprowadzili testy trzeźwości na 539 kierowcach – wszyscy okazali się być trzeźwi.

W ciągu weekendu doszło również do 24 kolizji drogowych oraz jednego poważniejszego wypadku. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 18 maja, przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 29-letniej kobiety przez 81-letniego kierującego oplem. Zarówno sprawca, jak i poszkodowana byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Kobieta doznała złamania kości obojczyka i została przetransportowana do szpitala.