Planowane starania o rozwój sektora hotelarskiego w Elblągu

Planowane starania o rozwój sektora hotelarskiego w Elblągu

Elbląg, miasto leżące na północy Polski, przy ulicy Warszawskiej stanie się miejscem powstania nowej placówki hotelarskiej. Ten nowy obiekt noclegowy będzie w bliskim sąsiedztwie biurowca Porta Mare, który jest obecnie w trakcie budowy. Michał Kubicki, dyrektor firmy Omega Asset Management, zdradza, że hotel będzie działać pod flagą międzynarodowej sieci, a kilka globalnych marek już wyraziło zainteresowanie projektem.

Działka znajdująca się przy ul. Warszawskiej 61 jest położona nad rzeką Elbląg i w pobliżu Wyspy Spichrzów. Właśnie tu powstanie projekt Riverside Apartments; to miejsce będzie oferować inwestycyjne apartamenty z dodatkowym bonusem – miejscami do cumowania łodzi. Michał Kubicki dodał, że teren ten jest na tyle obszerny, że oprócz mieszkań planowany jest również hotel. Rozmowy z potencjalnymi partnerami z branży hotelarskiej są już w toku.

Elbląg jest drugim po Bytomiu miejscem w Polsce, które gwarantuje najwyższy zwrot z wynajmu mieszkań. Według dyrektora firmy Omega Asset Management, wynosi on niemal 7,5%, co jest prawie dwa razy więcej niż w stolicy, Warszawie. W bliskiej odległości od planowanej inwestycji powstaje biurowiec Porta Mare, będący częścią programu Fabryka. To sześciokondygnacyjny obiekt klasy A, o powierzchni przekraczającej 11 tysięcy metrów kwadratowych.

Michał Kubicki zauważa, że potencjał hotelowy Elblągu wynika nie tylko z rozwijanej infrastruktury turystycznej, takiej jak przekop Mierzei Wiślanej, ale także z obecności wojsk NATO w tym mieście. Istniejące zaplecze noclegowe jest niewystarczające, dlatego nowy kompleks mieszkalno-hotelowy ma szansę poprawić tę sytuację. Co więcej, dzięki bliskości morza (tylko 14 km) oraz niższym cenom, Elbląg przyciąga również turystów podróżujących do Gdańska.

Koncepcja inwestycji zakłada budowę dwóch oddzielnych budynków. W jednym z nich znajdzie się około 100 mieszkań o powierzchniach od 28 do 48 metrów kwadratowych, które najprawdopodobniej będą przeznaczone na wynajem. Drugi obiekt – hotel – będzie mógł pomieścić około 80-90 pokoi i będzie operował w standardzie trzy- lub czterogwiazdkowym. W obecnej sytuacji, gdy sektor hotelowy stara się wrócić do formy sprzed pandemii, dyrektor Omega Asset Management szuka partnera do współpracy przy tym projekcie. Liczy na udział lokalnego inwestora zainteresowanego dodaniem hotelu z globalnym szyldem do swojego portfolio.

Projekt jest jeszcze w fazie wstępnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace nad realizacją mogą rozpocząć się za około 10-15 miesięcy.