Szczodre świece świątecznej edukacji: prace przedszkolaków z Elbląga w konkursie promującym bezpieczeństwo ruchu drogowego

Szczodre świece świątecznej edukacji: prace przedszkolaków z Elbląga w konkursie promującym bezpieczeństwo ruchu drogowego

Kiedy nadszedł grudzień, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu postanowili na swój sposób uhonorować nadchodzące święta. Wysłali więc zaproszenia do miejscowych przedszkoli, organizując konkurs, który miał na celu edukację najmłodszych na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Zadaniem konkursowym było udekorowanie choinek w ozdoby związane z tym tematem.

Mimo że konkurs był adresowany tylko do przedszkoli z terenu Elbląga i okolicznych powiatów, liczba nadesłanych prac znacznie przekroczyła oczekiwania organizatorów. Otrzymali bowiem aż 22 w pełni udekorowane choinki. Agnieszka Kudosz, asystent sztabowy, przyznała, że wszystkie prace były tak piękne, że komisja miała trudności z wyborem zwycięzców.

Rozstrzygnięcie konkursu przyniosło laureatów – przedszkola nr 31 i nr 3 z Elbląga oraz Oddział Przedszkolny Zerówka z SP w Żurawcu. Przedszkolaki z tych placówek wykonały przepiękne odblaskowe ozdoby, na których w kreatywny sposób zaprezentowali różne elementy związane z bezpieczeństwem na drodze, takie jak znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, samochody policyjne czy numery alarmowe.

Jedna z nauczycielek skomentowała nadesłanie prac, pisząc, że dzieci z entuzjazmem podjęły wyzwanie i stworzyły odblaskowe drzewka. Dodała również, że konkurs był doskonałą okazją do utrwalenia znaków drogowych, które dzieci poznały wcześniej.

Policjanci z Elbląga gratulują laureatom i dziękują wszystkim przedszkolakom za zaangażowanie i udział w konkursie. Mają nadzieję, że tak pozytywna inicjatywa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych na drodze.