Odświeżenie ulic Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich: Trzykondygnacyjna kamienica zastąpi dawne pawilony

Odświeżenie ulic Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich: Trzykondygnacyjna kamienica zastąpi dawne pawilony

Jedno z znanych miejsc Elbląga, na rogu ulic Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich, ulega poważnej transformacji. Do niedawna była tam działka z pawilonami, które kilka lat temu zostały usunięte. Obecnie teren ten jest ogrodzony i są prowadzone prace przygotowawcze do realizacji nowej inwestycji, która ma wypełnić tę przestrzeń – trzykondygnacyjnej kamienicy.

Lokalny deweloper nabył działkę od miasta, zapłaciwszy za nią 400 tysięcy złotych. Zgodnie z umową podpisaną z Ratuszem, budowa na tym gruncie miała rozpocząć się właśnie w tym roku. Na koniec maja inwestor uzyskał niezbędne pozwolenie na budowę i prace ruszyły pełną parą.

„Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania terenu pod inwestycję. Rozpoczęcie właściwych prac budowlanych to kwestia najbliższych dni. Mamy nadzieję, że przy sprzyjających warunkach pogodowych będziemy w stanie zakończyć inwestycję w ciągu następnych 12 – 14 miesięcy” – mówi Tomasz Miernik z firmy Miernik Development.

Planowane jest, że w trzykondygnacyjnej kamienicy znajdzie się 15 lokali mieszkalnych. „Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wymagany współczynnik miejsc postojowych wynosi 80 proc. w stosunku do ilości lokali mieszkalnych. Dlatego też, w projekcie zaplanowano łącznie 12 miejsc parkingowych, z czego 9 ma być umieszczonych w hali garażowej. Obecnie prowadzone są rozmowy pomiędzy Deweloperem i Urzędem Miasta w Elblągu, dotyczące możliwości odkupienia dodatkowego gruntu w celu zwiększenia liczby miejsc postojowych do 15” – dodaje Tomasz Miernik.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzeni, nieruchomość ta jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną wraz z nieuciążliwymi usługami o charakterze lokalnym. Inwestor dąży do stworzenia kamienicy, która harmonijnie wpasuje się w okoliczną zabudowę.

Dla przypomnienia, przed laty na tej działce znajdowały się pawilony handlowe i usługowe. Rozbiórkę tych budynków miasto rozpoczęło w 2018 roku, ale ostatni z pawilonów zniknął stamtąd dopiero w 2021 roku. Działka została wówczas przygotowana do sprzedaży, która ostatecznie miała miejsce rok później. Siedem firm ubiegało się o jej zakup, jednak to lokalny deweloper wyłonił się jako zwycięzca, nabywając grunt za 400 tysięcy złotych.