Przejazd na czerwonym świetle: 40-letnia kobieta traci prawo jazdy po groźnej kolizji w Elblągu

Przejazd na czerwonym świetle: 40-letnia kobieta traci prawo jazdy po groźnej kolizji w Elblągu

Dzień 14 czerwca rozpoczął się od niebezpiecznego zdarzenia drogowego, które miało miejsce tuż przed siódmą rano. Doszło do niego na elbląskim skrzyżowaniu ulic Traugutta i Grota Roweckiego, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Służby porządkowe, w tym policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego, szybko pojawiły się na miejscu incydentu.

Jak podaje Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, do zdarzenia doprowadziła 40-letnia kierująca, która nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej. Kobieta prowadziła samochód marki Audi A4 i zignorowała czerwone światło, decydując się na ryzykowny przejazd przez skrzyżowanie. To właśnie ta decyzja doprowadziła do kolizji z innym pojazdem.

Co więcej, jak przekazał rzecznik, kobieta podejmowała próby omijania innych kierowców, oczekujących na skrzyżowaniu. Ta szczególnie niebezpieczna jazda skończyła się dla niej utratą prawa jazdy. „Policjanci za spowodowanie szczególnego zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymali 40-letniej kobiecie prawo jazdy” – informuje Sawicki.

Na koniec, 40-letnia kierująca została przewieziona do szpitala w celu przeprowadzenia obserwacji. Mimo groźnej sytuacji, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.