MKP Pogoń przekroczyła rundę wstępną Fortuna Pucharu Polski, pokonując Olimpię Elbląg 2:1

W rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski, MKP Pogoń zdołała odnosić zwycięstwo nad Olimpią Elbląg, wynikiem 2:1. Tym samym, udało jej się awansować do pierwszej rundy tych prestiżowych rozgrywek.

Przed rozpoczęciem meczu, zarząd MKP Pogoń uhonorował Cezarego Demianiuka pamiątkową koszulką. Było to w podziękowaniu za 200 rozegranych spotkań w barwach biało-niebieskich.

Na początku gry, oba zespoły starannie testowały swoje możliwości. W 16 minucie Adam Żak z Olimpii zaatakował, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką. Niedługo potem swoją próbę podjął Ołeksandr Jacenko. W 18 minucie Hubert Derlatka skierował piłkę w pole karne, gdzie Mateusz Majewski głową uderzył ją ponad poprzeczką. Dwie minuty później, Cezary Bujalski podał piłkę do Majewskiego, który uderzył z siłą, lecz niecelnie. Za faul na Bujalskim sędzia Piotr Szypuła przyznał Pogoni rzut karny, który pewnie wykorzystał Mateusz Majewski. Przed przerwą Bujalski miał szansę na podwyższenie prowadzenia siedlczan, ale zamiast strzelać podał piłkę do kolegi z drużyny i ostatecznie piłka wpadła w ręce obrony gości.

Początek drugiej części spotkania to uderzenie Jacenki obok słupka bramki bramkarza Pogoni Jakuba Burka. W 52 minucie Tomasz Mamis oddał strzał nie dostatecznie mocny by zdobyć bramkę dla Łęgowskiego. Dziesięć minut później Burka popełnił błąd, ale na szczęście obronił dobry strzał Żaka. W 71 minucie Maciej Famulak wyrównał wynik meczu po strzale z lewej flanki. Pogoń mogła szybko odpowiedzieć na ten gol, ale Cezary Demianiuk trafił tylko w bramkarza drużyny przeciwnej. Jednakże już w 75 minucie padł gol przewagi dla Pogoni.

Losowanie kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski ma miejsce 11 sierpnia. Pierwsza runda rozgrywek jest zaplanowana na dni od 26 do 28 września.

Następne spotkanie MKP Pogoń odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o godzinie 17:00. Tym razem rywalem będzie drużyna KKS 1925 Kalisz i spotkanie to będzie miało miejsce na terenie MKP Pogoń.