Mieszkanka Elbląga straciła 2000 złotych, ponieważ kliknęła w link wysłany przez hakerów

Mieszkanka Elbląga straciła 2000 złotych, ponieważ kliknęła w link wysłany przez hakerów

Kobieta sprzedająca używane ubrania na stronach handlowych otrzymała od hakerów podejrzany link, w których kliknęła. Po otrzymaniu wiadomości tekstowej z linkiem straciła łącznie ponad 2000 złotych. Co takiego przytrafiło się tak właściwie mieszkance Elbląga? Złodzieje wykorzystali starą metodę, która przekierowywała do fałszywej strony bankowej. W ten sposób kobieta zalogowała się na swoim koncie bankowym, po czym złodzieje uzyskali jej dane logowania. W ten sposób za pośrednictwem podstawienia fałszywego linka wzbogacili się o ponad 2000 złotych.

Kobieta nie podejrzewała niczego ze względu na to, że złodzieje podszyli się pod numer kontaktowy serwisu, na którym sprzedawała swoje ubrania. W ten sposób niczego nieświadoma kobieta uznała, że loguje się na głównej stronie internetowej swojego banku. Policja w Elblągu prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Policja zatrzymała mężczyznę, który uszkodził lampy na ulicy, miał 3 promile alkoholu we krwi

Mężczyzna w wieku 47 lat pokłócił się ze swoją żoną. Kiedy został zatrzymany przez policję, okazało się, że miał w wydychanym powietrzu nieco ponad 3 promile alkoholu. Ze względu na spustoszenia, którego dokonał na ulicach miasta, będzie on sądzony. Możemy spodziewać się tego, że grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna podczas swojej furii kopał w lampy oświetleniowe i uszkodził okablowanie. Policjanci musieli go zatrzymać. Za zniszczenie mienia grozi mu pozbawienie wolności.

Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna jest pijany. Gdy doszło do interwencji, zaczął chować się przed funkcjonariuszami, którzy próbowali go zatrzymać. Nie chciał podać swoich danych osobowych, gdy został zatrzymany przez policję. Ze względu na to oraz spożycie dużych ilości alkoholu trafił do aresztu śledczego do wyjaśnienia sprawy.