Dwa miasta, Pieniężno i Bisztynek, zyskują fundusze na rozwój mieszkalnictwa dzięki Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej

Dwa miasta, Pieniężno i Bisztynek, zyskują fundusze na rozwój mieszkalnictwa dzięki Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej

Projekty budowy domów wielorodzinnych mają zaistnieć w Pieniężnie i Bisztynku, a ich realizacja będzie możliwa dzięki funduszom uzyskanym od rządu w ramach programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Te gminy otrzymały środki finansowe z rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Gmina Pieniężno otrzymała 3 mln zł na finansowanie budowy nowych budynków mieszkalnych. Na ulicy Akacjowej planowane są dwa bloki wielorodzinne. Burmistrz Pieniężna, Kazimierz Kiejdo, wyjaśnił, kto będzie mógł skorzystać z tych nowych mieszkań.

Podkreślił, że nowe apartamenty są przeznaczone dla osób, które są zdolne do opłacenia czynszu, ale nie mają możliwości uzyskania kredytu. Jednocześnie dodał, że jest możliwość nabycia tych nieruchomości w określonym okresie. Planuje się stworzenie od 20 do 40 takich mieszkań.

Burmistrz informował również, że w Pieniężnie miało miejsce Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN – Warmia i Mazury, podczas którego omawiano plany budowy. Przypomniał, że nieruchomości zostały przeniesione na mocy aktu notarialnego już jakiś czas temu, i teraz są wprowadzane niezbędne zmiany i korekty.

Burmistrz Bisztynka, Marek Dominiak, również uczestniczył w spotkaniu. Jego gmina zdobyła ponad 878 tys. zł z rządowego funduszu na realizację Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, co stanowi 10 procent wartości inwestycji. W Bisztynku na ulicy Obwodowej ma powstać wielorodzinny budynek z 21 mieszkaniami do wynajęcia.