Elbląg zaprasza na świąteczne spotkania z nowością – krainą elfów, jarmarkiem i wspólnym obchodzeniem Wigilii

Elbląg zaprasza na świąteczne spotkania z nowością – krainą elfów, jarmarkiem i wspólnym obchodzeniem Wigilii

Elbląskie świąteczne spotkania w tym roku wprowadzają do programu nieco magii. Brama Targowa zamieni się bowiem w tajemniczą krainę elfów, która ma przyciągnąć uwagę najmłodszych gości. Oprócz tego, nie zabraknie również tradycyjnych elementów świętowania takich jak jarmark (z udziałem 60 wystawców), koncerty oraz wspólne obchody Wigilii.

Zapoczątkowanie okresu świątecznego nastąpi 6 grudnia, kiedy to na starówce zostanie rozświetlona miejska choinka. Drzewko będzie miało wysokość 10 metrów i będzie bogato ozdobione kilkuset ozdobami.

„Zapoczątkowanie świąt poprzez rozświetlenie choinki zaplanowane jest na godzinę 17.00. Ten moment oficjalnie wprowadzi nas w atmosferę nadchodzących świąt. Od siedmiu lat naszym patronem jest św. Mikołaj, dlatego tego dnia o godzinie 18.00, w katedrze elbląskiej, zostanie odprawiona msza święta za mieszkańców miasta” – informuje prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Przed ceremonią rozświetlenia choinki, publiczność będzie miała okazję podziwiać występy artystyczne dzieci z elbląskich przedszkoli, szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury. Nie zabraknie również spotkania ze św. Mikołajem i śnieżynkami, które będą obdarowywały słodkościami.

Świąteczne Spotkania Elblążan odbędą się 9 i 10 grudnia. Warto zauważyć, że jedną z nowości w programie będzie właśnie kraina elfów, która jest skierowana do najmłodszych uczestników wydarzenia.

„Brama Targowa przemieni się w magiczną krainę elfów. To miejsce pełne zabaw i spotkań ze św. Mikołajem. Nie zabraknie również świątecznych warsztatów. Na każdym poziomie Bramy Targowej czekać będą niespodzianki dla dzieci. Wstęp na teren Bramy Targowej będzie odbywać się grupami (12-15 osób), pod opieką animatora.” – zapowiada Piotr Kowal, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Świąteczny tramwaj będzie kursował na trasie numer 1 w dniach 9 i 10 grudnia, natomiast po 10 grudnia aż do Wigilii, będzie jeździł na linii numer 4. Organizowane będą również kiermasze charytatywne na rzecz dwóch nauczycielek z elbląskich szkół, pan Anety i Anny. „Zorganizowana zostanie także zbiórka na rzecz zwierząt z elbląskiego schroniska, które w okresie zimy potrzebują szczególnej pomocy” – dodaje Piotr Kowal.