Prestiżowa wygrana firmy OPEGiEKA w przetargu na kupno atrakcyjnej działki przy elbląskim Aeroklubie

Prestiżowa wygrana firmy OPEGiEKA w przetargu na kupno atrakcyjnej działki przy elbląskim Aeroklubie

Okrzykiem zwycięstwa w elbląskiej firmie OPEGiEKA zabrzmiało po udanej licytacji miejskiego terenu zlokalizowanego przy lotnisku prowadzonym przez Aeroklub Elbląski. Ciekawostką jest to, że ta nie do końca wykorzystana, ponad 1,6-hektarowa nieruchomość jest wciąż niezabudowana.

W przeszłości, tę dobrze usytuowaną działkę na ulicy Lotniczej od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej nabył elbląski samorząd. Znajduje się ona na obszarze już w pełni przygotowanym pod kątem infrastruktury komunalnej. Na jej terenie znajdują się m.in. rowy melioracyjne i odpowiednie zbiorniki retencyjne, które są używane do gromadzenia nadmiaru opadów atmosferycznych z okolicznych terenów. Działka ta nie jest objęta żadnym konkretnym planem zagospodarowania przestrzennego, co oznacza, że inwestor będzie miał swobodę w podejmowaniu decyzji o jej zagospodarowaniu, oczywiście zgodnie z warunkami zabudowy ustalonymi przez prezydenta Elbląga.

Do przetargu na zakup tej nieruchomości przystąpiła jedna firma – elbląska OPEGiEKA, znana m.in. z tworzenia wysokiej jakości zdjęć lotniczych, które później służą do tworzenia cyfrowych wizualizacji miast w technologii 3D. Wartość wywoławcza działki została ustalona na kwotę 1 milion 250 tysięcy złotych netto (plus podatek VAT) przez rzeczoznawców i to właśnie za tę sumę firma planowała ją nabyć. Jednak ostatecznie, po zakończonym przetargu, który odbył się niedawno w Urzędzie Miejskim, OPEGiEKA zapłaciła za ten teren 1 milion 262 tysiące 500 złotych, czyli o jedno tzw. postąpienie więcej.

Zgodnie z warunkami przetargu, inwestor ma obowiązek rozpoczęcia budowy na zakupionej działce najpóźniej do 31 grudnia 2027 r. oraz jej ukończenia do końca 2029 roku. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, co dokładnie firma OPEGiEKA planuje tam wybudować. Wysłaliśmy pytanie w tej sprawie do zarządu firmy i czekamy na oficjalną odpowiedź.