49-letni pijany kierowca spowodował kolizję na ul. Nowowiejskiej i uciekł z miejsca zdarzenia

49-letni pijany kierowca spowodował kolizję na ul. Nowowiejskiej i uciekł z miejsca zdarzenia

Kiedy 49-letni mężczyzna wpadł w tył pojazdu przed sobą na ulicy Nowowiejskiej, stracił swoją tablicę rejestracyjną. Po zaistniałym incydencie, zdecydował się na odjechanie na pobliski parking, po czym opuścił swój samochód i udał się do swojego mieszkania. Pozostawił on swoje auto otwarte, a na siedzeniu pasażera zostawił butelkę alkoholu.

Viktyma zdarzenia, kobieta, której auto zostało uszkodzone przez nieodpowiedzialnego kierowcę, natychmiast wezwała policję na miejsce wypadku. To właśnie ona znalazła tablicę rejestracyjną sprawcy i zgłosiła to odpowiednim służbom.

Policja szybko ustaliła miejsce zamieszkania sprawcy i po krótkim czasie 49-latek został umieszczony w radiowozie. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało zawartość 3 promili alkoholu w organizmie mężczyzny.

Działania 49-latka nie pozostały bez konsekwencji. Został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej oraz będzie musiał odpowiedzieć za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami prawa, może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.