Zakończenie budowy kluczowej hali produkcyjnej w parku Dobra Novina koło Elbląga

Zakończenie budowy kluczowej hali produkcyjnej w parku Dobra Novina koło Elbląga

Pod Elblągiem ukończono istotną inwestycję, dotyczącą budowy hali produkcyjnej. Ta stacja produkcji jest integralnym komponentem parku logistyczno-produkcyjnego Dobra Novina. Realizację tego projektu prowadziła firma Dekpol Budownictwo, natomiast rolę inwestora pełniła spółka Delta. Obiekt usytuowany jest w strategicznej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7.

Nowo wybudowane centrum rozciąga się na obszar przekraczający 3 hektary, a samo wnętrze hali produkcyjnej obejmuje powierzchnię większą niż 13 tysięcy metrów kwadratowych. Hala o wysokości przewyższającej 10 metrów została zaopatrzona w 16 suwnic o nośnościach od 20 do 72 ton każda, z opcją pracy w tandemie. Dzięki ekonomicznemu systemowi ogrzewania oraz zaawansowanym systemom ochrony przeciwpożarowej zapewniona jest optymalna ochrona zarówno pracowników, jak i składowanych materiałów. W dodatku, zarówno wykonawca jak i inwestor zadbał o zabezpieczenia takie jak monitoring, oświetlenie i ochronę terenu wokół budynku.

Adam Olżyński, Dyrektor ds. handlowych w Dekpol Budownictwo przyznał, że mimo dużej swobody w realizacji projektów takiego rodzaju, wyzwaniem tutaj był krótki czas realizacji oraz montaż licznych suwnic. Cieszy się jednak, że udało się zakończyć ten obiekt wysokiej jakości z certyfikatem BREEAM przy bardzo dobrej współpracy z inwestorem.

Pierwszym najemcą hali produkcyjnej została firma Rockfin. Rozpoczęli oni produkcję na terenie tego centrum pod Elblągiem dla energetyki (w tym jądrowej), nowoczesnych układów hydraulicznych, dla gospodarki morskiej, urządzeń do produkcji wodoru czy dla przemysłu lotniczego.