W ciągu 24 godzin policja zatrzymała dwóch kierowców pod wpływem alkoholu

W ciągu 24 godzin policja zatrzymała dwóch kierowców pod wpływem alkoholu

Podczas jednej doby funkcjonariusze policji zdołali zatrzymać dwóch kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Pierwszy przypadek dotyczył 42-letniego mężczyzny, który prowadził samochód marki Volvo. Jego zatrzymanie nastąpiło na ulicy Nowodworskiej przez strażników wydziału ruchu drogowego. Drugi incydent dotyczył 46-latka, który podróżował motorowerem piaggio i został zahamowany w miejscowości Zastawno przez lokalnych patrolujących funkcjonariuszy z Młynar.

Kierowca Volvo po badaniu alkomatem miał we krwi 0,62 promila alkoholu. Co więcej, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, który miał obowiązywać do stycznia 2028 roku. Kierujący motorowerem okazał się być znacznie bardziej nietrzeźwy – wynik alkomatu wykazał aż 2,6 promila alkoholu we krwi, chociaż mimo to kontynuował jazdę.

Gdy obaj zostali zatrzymani przez policję, nie mieli możliwości kontynuowania swojej drogi. Dodatkowo, obaj będą musieli stanąć przed sądem, aby odpowiedzieć za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 42-latek może stanąć przed sądem także za złamanie sądowego zakazu, co wiąże się z ryzykiem kary do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 46-letni kierowca motoroweru może otrzymać karę do 2 lat pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.