Elbląg obniża ceny nieruchomości: pięć działek na sprzedaż za niższe kwoty

Elbląg obniża ceny nieruchomości: pięć działek na sprzedaż za niższe kwoty

Można zaobserwować, że Elbląg podejmuje działania w celu przyciągnięcia potencjalnych nabywców pięciu działek miejskich. Nieruchomości ulokowane przy ulicach Jaworowej, Grochowskiej i Mazurskiej staną się dostępne do zakupu po niższych cenach. Ustalono takie zasady, ponieważ dotychczasowe starania o znalezienie kupców nie przyniosły spodziewanych wyników. Decyzja o obniżeniu cen wywoławczych dla tych pięciu parceli została podjęta przez Ratusz.

Komunikat o decyzji prezydenta Elbląga, dotyczącej obniżki ceny wywoławczej dla nieruchomości, ukazał się 5 lipca na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu. Zmiana dotyczy pięciu działek zlokalizowanych przy ulicach Jodłowej, Jaworowej, Jarzębinowej, Grochowskiej oraz Mazurskiej. Wcześniejsze próby sprzedaży tych terenów podczas aukcji nie okazały się sukcesem. W związku z tym podjęto decyzję o obniżce ceny wywoławczej przy trzecim podejściu do sprzedaży.

Najbardziej znaczące redukcje ceny dotknęły nieruchomości położone przy ulicy Jarzębinowej, gdzie cena spadła z 183 tysięcy złotych do 140 tysięcy złotych dla działki o powierzchni 0,19 ha dedykowanej pod budowę domów jednorodzinnych lub obiektów usługowych. Kolejna duża obniżka dotyczy działki przy ulicy Jaworowej – cena została obniżona z 335 tysięcy złotych do 260 tysięcy złotych. Ta parcela o powierzchni 0,35 ha jest również przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub usługową.