Tragiczny incydent na drodze wojewódzkiej nr 510 – ofiary hospitalizowane w Elblągu

Tragiczny incydent na drodze wojewódzkiej nr 510 – ofiary hospitalizowane w Elblągu

W nocy z 29 października, około trzeciej nad ranem, Centrala Powiadamiania Ratunkowego w Braniewie otrzymała informację o poważnym wypadku samochodowym. Incydent miał miejsce na terenie miejscowości Lelkowo, położonej przy drodze wojewódzkiej nr 510.

Zdarzenie dotyczyło kierowcy audi, który nie utrzymał kontroli nad swoim pojazdem. Samochód z dużą prędkością uderzył w kilka drzew przy drodze. Siła z jaką doszło do zderzenia była tak ogromna, że części auta zostały rozrzucone na obszarze kilkudziesięciu metrów.

W pojeździe znajdowało się pięć osób, w wieku od 16 do 30 lat. Wszyscy pasażerowie samochodu odnieśli rany i po otrzymaniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, zostali przetransportowani do szpitali w Bartoszycach, Elblągu i Olsztynie przez służby ratownictwa medycznego. Jedna z osób znajdujących się wewnątrz rozbitego audi była w stanie nieprzytomnym. Najpierw do akcji ratunkowej wkroczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lelkowie.

Całkowicie na miejsce katastrofy przybyły cztery zespoły medyczne (Braniewo, Pieniężno, Orneta, Górowo Iławeckie) oraz dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa. Policjanci z Braniewa prowadzili śledztwo w sprawie przyczyn wypadku aż do rannych godzin.