Schronisko dla zwierząt w Elblągu apeluje o wsparcie finansowe na naprawę samochodu

Schronisko dla zwierząt w Elblągu apeluje o wsparcie finansowe na naprawę samochodu

Elbląskie schronisko dla zwierząt boryka się z poważnym problemem – ich samochód interwencyjny uległ awarii. To pojazd, który na co dzień wykorzystywany jest do prowadzenia działań ratunkowych dla błąkających się zwierząt, a także do reagowania na sytuacje interwencyjne. Pracownicy schroniska zwrócili się z prośbą o pomoc finansową do społeczności internetowej, korzystając z jednej z platform crowdfundingowych.

Samochód, który niezawodnie służył elbląskiemu schronisku, przejechał setki tysięcy kilometrów i w 2023 roku wykonał blisko 500 podróży ratowniczych. Niestety, teraz auto odmówiło posłuszeństwa – skrzynia biegów uległa awarii. Naprawa obejmować będzie wymianę filtrów, olejów, sprzęgła oraz wahaczy. Jak podkreślili pracownicy schroniska, bez sprawnej maszyny znacznie trudniej im pracować.

Całkowity koszt naprawy to 7,7 tys. złotych. Na ten moment zebrane zostało nieco ponad 2 tysiące złotych. Zaledwie w ciągu dwóch dni zbiórkę wspomogło 51 osób, co daje nadzieję na pozytywne zakończenie akcji.