Elbląg: Lisy przemieszczają się do miasta. Straż Miejska ostrzega i roztacza obraz sytuacji

Elbląg: Lisy przemieszczają się do miasta. Straż Miejska ostrzega i roztacza obraz sytuacji

W ostatnim czasie mieszkańcy Elbląga zauważyli wzmożoną aktywność lisów na terenie miasta. Wielokrotnie udawało się je schwytać, a w ostatnim czasie, w dniu wtorkowym, jedno z tych dzikich zwierząt zostało odkryte bez znaków życia na ulicy Bema – zgodnie z informacjami przekazanymi przez Straż Miejską. Dostrzeżono również interakcje z ludźmi na monitorach miejskiego systemu monitoringu – jeden z lisów wydawał się próbować zabawy z dziećmi korzystającymi ze sanek w Parku Planty.

Straż Miejska z Elbląga ostrzega, że lisy coraz częściej opuszczają swoje naturalne środowisko i zbliżają się do ludzi, co wymaga od nas większej ostrożności. Ta ostrożność okazała się brakująca w poniedziałek 4 grudnia, kiedy w Parku Planty doszło do niecodziennego incydentu. Lis pojawił się wśród dzieci bawiących się na sankach. Dzieci, które chciały bawić się z nim, zbliżyły się na niebezpieczną odległość.

Należy mieć na uwadze, że lisy mogą stać się agresywne i zaatakować, a także przenoszą różnego rodzaju choroby. W związku z tym Straż Miejska apeluje o ostrożność i przypomina, że nie należy zapominać, iż lis to dzikie zwierzę, które może zachowywać się nieprzewidywalnie. Ta informacja została szeroko rozpowszechniona za pośrednictwem mediów społecznościowych Straży Miejskiej w Elblągu, gdzie opublikowano również nagrania z monitoringu miejskiego ukazujące opisaną sytuację z Parku Planty.