Policjantom udało się rozbić groźny gang, który wprowadzał amfetaminę do obiegu

Policjantom udało się rozbić groźny gang, który wprowadzał amfetaminę do obiegu

Policjanci po rozbiciu gangu narkotykowego na drodze śledztwa oszacowali, że nielegalne substancje, które gang wprowadził do obrotu, łącznie kosztowały ponad 4 miliony złotych. Do zatrzymania doszło dzięki ogromnym staraniom funkcjonariuszy CBŚP. Udało im się pochwycić w Olsztynie łącznie trzech mężczyzn zamieszanych w działania związane z rozprowadzaniem twardych narkotyków na rynku. Do podobnego zdarzenia całkiem niedawno doszło również w Bydgoszczy. Jednak tam funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch facetów w samochodzie, po czym okazało się, że posiadali narkotyki w aucie https://bydgoszczinfo.pl/2022/04/ciele-policjanci-z-drogowki-zatrzymali-dwoch-mezczyzn-z-amfetamina/.

Podczas rozbicia gangu, gdzie cała akcja rozpoczęła się w Olsztynie, doszło do zatrzymania prawie 90 kilogramów substancji odurzających. Była to amfetamina. Łącznie oszacowano, że wartość takiej ilości nielegalnych środków wynosi ponad 4 miliony złotych. Jeden z zatrzymanych oprócz narkotyków usłyszy także zarzuty za to, że posiadał nielegalną broń i amunicję, która jest zakazana. Aktualnie mężczyźni zostali przetransportowani do aresztu śledczego na 3 miesiące, aby prokuratura miała czas na zebranie dowodów. Warto mieć również na uwadze, że wyrok może być bardzo duży, ponieważ na podejrzanego prokuratura nałoży nie tylko handel amfetaminą, ale także posiadanie niezarejestrowanej broni z ostrą amunicją.

Skoordynowane działania służb policyjnych doprowadziły do rozbicia tej groźnej szajki, handlującej amfetaminą

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością skoordynowaną tym razem sami musieli skoordynować siły z innymi wydziałami, aby poradzić sobie z rozbrojeniem groźnej szajki przestępców. Dzięki temu udało im się zabezpieczyć towary o łącznej wartości nieco ponad czterech milionów złotych. Zatrzymali mężczyzn w różnym wieku od 30 do 40 roku życia. Wszyscy są podejrzani o wprowadzanie amfetaminy do obrotu. Dodatkowo warto również wspomnieć o tym, że jeden z nich posiadał niezarejestrowaną broń i ostrą amunicję, co jest nielegalne w naszym kraju. Z pewnością wydłuży to jego pobyt w więzieniu.

Cała akcja była też poprzedzona ogromnymi wysiłkami policjantów, które ostatecznie doprowadziły do magazynu, w którym przechowywano duże ilości amfetaminy. Były to dokładnie 82 kilogramy. W tym samym magazynie znaleźli również 50 sztuk ostrej amunicji. Nie była ona legalnie zarejestrowana. Inny podejrzany został aresztowany w tej sprawie. Aktualnie mężczyźni z szajki przestępczej są zatrzymani na trzy miesiące do czasu wyjaśnienia okoliczności przestępstw. Prokuratura szykuje wyroki za posiadanie i rozprowadzanie znacznej ilości nielegalnych substancji odurzających.