Policjanci znaleźli mężczyznę podejrzanego o kradzież – w domu posiadał narkotyki

Policjanci znaleźli mężczyznę podejrzanego o kradzież – w domu posiadał narkotyki

Śledczy z Nowego Dworu namierzyli lokalizację 42-letniego przestępcy w nietypowy sposób. Okazało się, że znaleźli go za pośrednictwem ślad opon pozostawionych przez jego samochód. Zatrzymanemu grozi pięć lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków raz liczne kradzieże. Kiedy dotarli do domu podejrzanego, okazało się, że ma on w domu narkotyki. Mężczyzna poinformował o tym, że z jego budowy zniknęły materiały o równowartości około 1300 złotych.

Miało to miejsce w miejscowości Jantar. Policjanci szukali sprawcy kradzieży i ostatecznie dotarli do niego po śladach opon. Policjanci znaleźli pod jedną z posesji skradzioną watę mineralną, deski i drobne narzędzia. Przeszukali dom złodzieja, po czym okazało się, że posiada on narkotyki. Kiedy właściciel posesji przyjechał na miejsce, przyznał się do tego, że to on odpowiadał za kradzież znalezionych narzędzi i materiałów budowlanych.

Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić rewizję jego mieszkania. Zabezpieczyli skradzione przedmioty, a także znaleźli nielegalne środki odurzające wewnątrz domu osoby odpowiedzialnej za kradzież. W swoim domu mężczyzna miał około 40 gramów amfetaminy. Okazuje się, że mężczyzna będzie teraz sądzony nie tylko za kradzież, ale także za posiadanie twardych narkotyków w całkiem sporej ilości. Policjanci podejrzewają, że miały być one przeznaczone na sprzedaż. Niezbyt często dochodzi do takich abstrakcyjnych sytuacji jak ta, gdy śledczy znaleźli złodzieja materiałów poprzez ślady opon, które po sobie pozostawił.