Mężczyzna stał się ofiarą oszustwa i stracił oszczędności swojego życia

Mężczyzna stał się ofiarą oszustwa i stracił oszczędności swojego życia

Kolejna osoba zamieszkująca powiat braniewski została oszukana przez złodzieja, który żeruje na oszczędnościach innych ludzi. Mężczyzna w wieku 63 lat został naciągnięty przez oszusta, który wyłudził od niego łącznie ponad 12 000 złotych. Złodzieje uzyskali dostęp do konta bankowego starszego mężczyzny i opróżnili jego oszczędności. Oszukany mężczyzna zgłosił się piątego października na komendę policji w Braniewie, aby zawiadomić o przestępstwie finansowym.

Złodziej podał się za konsultanta, który podobno miał zajmować się kontem giełdowym starszego mężczyzny. Powiadomił starszego mężczyznę o tym, że jego konto giełdowe odniosło sukces i zarobiło ponad 25 tysięcy złotych. W ten sposób namówił ofiarę, aby umożliwiła złodziejowi uzyskać dostęp do konta oszczędnościowego. Złodziej namówił mężczyznę do zainstalowania nieautoryzowanego oprogramowania, które pozwoliło złodziejom włamać się na konto bankowe ofiary. Za pośrednictwem tego oprogramowania oszuści mieli dostęp do haseł, kart bankowych i kont oszczędnościowych nieświadomego mężczyźni.

W taki sposób pozbawili go oszczędności życiowych. Starszy mężczyzna uwierzył w to, że złodzieje pragną pomóc mu w wypłacie zarobionej gotówki, po czym przez swoją naiwność stracił 12000 złotych. Tym samym apelujemy do czytelników, aby nie pozwalali manipulować się potencjalnym złodziejom, którzy często dzwonią do ludzi, oferując im szybko zysk. Zawsze powinniśmy zachować czujność i zdrowy rozsądek, jeśli chodzi o zabezpieczanie naszych finansów.

Pamiętajmy również o tym, że pracownik banku nigdy nie będzie chciał uzyskać autoryzacji do naszych kont bankowych lub nie poprosi nas o wykonanie operacji, które nie należą do części oferty usług banku lub konta maklerskiego.