Czy Elbląg weźmie przykład z Kętrzyna i wprowadzi darmową komunikację miejską?

Czy Elbląg weźmie przykład z Kętrzyna i wprowadzi darmową komunikację miejską?

W Kętrzynie wkrótce ma powstać zeroemisyjny tabor autobusowy, który będzie pełnił funkcję darmowej komunikacji miejskiej. Samorząd miejski podpisał stosowną umowę na dostawę autobusów elektrycznych do miastowej floty. Firma Busnex zajmie się przygotowaniem autobusów. Burmistrz Kętrzyna podpisał kontrakt, który będzie polegał na sprowadzeniu czterech autobusów elektrycznych oraz stworzeniu dwóch specjalnych stacji do ich ładowania. Wszystko w ramach kontraktu współpracy z firmą.

Spółka chwali się tym, że flota autobusowa w Kętrzynie będzie składała się z najnowocześniejszych pojazdów autobusowych. Elektryczne pojazdy do transportu miejskiego dodatkowo przyczynią się również do zmniejszenia emisji spalinowej. Zgodnie z kontraktem miastowym obywatele Kętrzyna będą mogli skorzystać z floty autobusowej już od stycznia nowego roku 2023.

Kiedy flota autobusowa powiększy się o kolejne pojazdy, linie autobusowe w Kętrzynie będą mogły podróżować ze znacznie większą częstotliwością. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego miasto pozyskało około 8 milionów złotych na realizację tego projektu, który ma sprzyjać środowisku naturalnemu poprzez zmniejszenie emisji spalin.

Samorząd województwa niezwykle cieszy się z powodu realizowania takich nowoczesnych projektów, które przyczynią się do usprawnienia warunków w ich mieście. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że nowoczesne autobusy z bardzo dużymi bateriami będą mogły przejechać łącznie nawet do 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

Yutong Bus dostarcza autobusy do Kętrzyna, jednak ostatnio pojawia się coraz więcej spekulacji na temat tego, że podobny plan działania dotyczący komunikacji miejskiej mógłby pojawić się również na terenie Elbląga.