Podczas dojazdu do pracy, funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali kierowcę pod wpływem amfetaminy i ze skradzionymi stalowymi rurami

Podczas dojazdu do pracy, funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali kierowcę pod wpływem amfetaminy i ze skradzionymi stalowymi rurami

Podczas podróży do miejsca służby, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 41-letniego mężczyznę w Elblągu. Mężczyzna, który prowadził pojazd, był pod silnym wpływem amfetaminy. W jego samochodzie policjanci znaleźli skradzione stalowe rury pochodzące z jednej z elbląskich firm.

Funkcjonariusz z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w gdańskiej KWP oraz policjantka z gdańskiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, w trakcie podróży służbowej, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda. Badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo w jego samochodzie odnaleziono stalowe rury ukradzione wcześniej z terenu jednej z firm. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież – do 5 lat.

Incydent wydarzył się 23.04, około godziny 6:30 na Trasie Unii Europejskiej w Elblągu. Dwoje gdańskich funkcjonariuszy, jadąc do pracy, zauważyło kierowcę forda o nietypowym stylu jazdy, który sugerował, że może być pod wpływem substancji odurzających. Mężczyzna niewłaściwie zmieniał pasy ruchu i niepotrzebnie hamował. Do tego w jego samochodzie otwarty był bagażnik, z którego wystawały stalowe rury. Policjanci postanowili zbadać powód niebezpiecznego zachowania kierowcy.

Policjantka prowadząca pojazd doprowadziła do sytuacji, która zmusiła kierowcę forda do zjechania w bezpieczne miejsce. Drugi z policjantów uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę, a następnie odebrał mu kluczyki do samochodu. Policjanci byli już pewni, że kierowca jest pod wpływem narkotyków. W rozmowie z mężczyzną dowiedzieli się, że stalowe rury, które przewoził, zostały skradzione z terenu jednej z firm w Elblągu.

Funkcjonariusze poinformowali o sytuacji oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który skierował na miejsce patrol. Przeprowadzono tam badanie trzeźwości kierowcy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w celu pobrania próby krwi. Wynik badania potwierdził przypuszczenia policjantów – 43-letni mieszkaniec Elbląga prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i umieścili go w areszcie.

Na mężczyznę czeka teraz zarzut kradzieży mienia oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Straty wynikające z kradzieży zostały oszacowane na około 8 tysięcy złotych.