Oszustwa kryptowalutowe w Elblągu

Oszustwa kryptowalutowe w Elblągu

Ostatnie tygodnie pokazały mieszkańcom Elbląga, że jesteśmy niezwykle narażeni na potencjalne próby wyłudzenia pieniędzy ze strony oszustów finansowych. Próby włamań ze strony fałszywych pracowników banków przybierają różne formy, dlatego też bardzo często nie jesteśmy w stanie nadążyć za ich różnorodnymi pomysłami. Policja w Elblągu ostrzega swoich obywateli o tym, że muszą się mieć na baczności, ponieważ próby takich kradzieży stają się coraz bardziej popularne. Jedna z pierwszych takich kradzieży miała podobno dotyczyć utraty kwoty w wysokości aż 9000 złotych.

Sprawca skontaktował się ze swoją ofiarą telefonicznie i postanowił namówić ofiarę kradzieży na zakup kryptowalut, którego nigdy nie zamierzał finalizować. Pod pretekstem takiego zakupu uzyskał od ofiary kradzieży liczne dane osobowe, które ułatwiły mu dalsze działania. W ten sposób dotarł do danych pozwalających mu zalogować się na koncie bankowym ofiary. W ten sposób skradł około 9000 złotych podczas swojego procederu przestępczego polegającego na wyłudzeniu.

Kradzieże następują w bardzo różnych okolicznościach

Pewna kobieta sprzedawała buty na jednym z portali internetowych, po czym pewien mężczyzna wyłudził od niej prywatne dane za pośrednictwem wiadomości wysyłanych poprzez portal sprzedażowy. W ten sposób udało mu się dotrzeć do informacji związanych z kobietą. Wyłudził od niej łącznie 1000 złotych, które skradł bezpośrednio z jej konta bankowego.

Innego dnia na policję w Elblągu zgłosiła się kobieta, która uznała, że skontaktowali się z nią ludzie podający się za pracowników banku. Oczywiście byli oszustami, którzy jedynie szukali pretekstu do wzbudzenia zaufania w jednej ze swoich kolejnych ofiar kradzieży.

Udawali, że chcą wprowadzić kolejne zabezpieczenie na koncie swojej ofiary. W ten sposób wyłudzili jej dane logowania i wyprowadzili z konta 1000 złotych. Policjanci przestrzegają obywateli o tym, że nigdy nie powinni podawać żadnych danych osobowych obcym osobom.