Najbliższa sobota ujawni laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2023

Najbliższa sobota ujawni laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2023

Rozstrzygnięcie, kto zostanie uhonorowany Nagrodami Prezydenta Elbląga za rok 2023, nastąpi w nadchodzącą sobotę, 6 stycznia. W tym dniu, zgodnie z tradycją, odbędzie się Koncert Noworoczny, a Witold Wróblewski wręczy nagrody tym, którzy w ubiegłym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami służącymi dobru społeczności elbląskiej. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

Historia Nagród Prezydenta Elbląga sięga 1991 roku i od tamtego momentu co roku dołącza do niej dziesięciu nowych laureatów. W tym roku nagrodzeni zostaną za swoje osiągnięcia i wkład w takie dziedziny jak: kultura i sztuka, przedsiębiorczość oraz innowacja, działalność edukacyjna i naukowa, sport i turystyka, ochrona zdrowia, działalność prospołeczna, ochrona środowiska oraz w kategorii „inne”. Prezydent przyzna również nagrodę honorową. Całość uroczystości zostanie uświetniona Koncertem „Vivaldisco” w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a gościem specjalnym będzie Agnes Violin.

Relacja na żywo z ceremonii wręczenia nagród i koncertu będzie dostępna do oglądania 6 stycznia o godzinie 17 na antenie Truso TV oraz na stronie internetowej tej telewizji. Dodatkowo, retransmisja Koncertu Noworocznego zostanie wyemitowana w niedzielę, 7 stycznia, również o godzinie 17.

Warto zaznaczyć, że wejście na sam koncert w teatrze jest możliwe jedynie dla osób posiadających zaproszenia.