Nagły pożar autobusu z Elbląga na drodze koło Nowego Dworu Gdańskiego

Nagły pożar autobusu z Elbląga na drodze koło Nowego Dworu Gdańskiego

Jak wynika z raportu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, dzisiaj po 15:00 jedna z jednostek otrzymała zgłoszenie o autobusie w płomieniach. Do niepokojącego zdarzenia doszło na trasie przy Marzęcinie, a czerwony alarm dotyczył autobusu jadącego od strony Nowego Dworu Gdańskiego.

Zaraz po otrzymaniu informacji, na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano odpowiednie służby – interweniowali zarówno policjanci jak i straż pożarna. Funkcjonariusze policji szybko zabezpieczyli obszar, zaś strażacy PSP z Nowego Dworu Gdańskiego przystąpili do gaszenia płonącego autobusu. Okazało się, że źródłem ognia jest silnik, umiejscowiony na tyle pojazdu.

Wielkie uznanie należy się kierowcy autobusu, który wykazał się niezwykle szybką reakcją w obliczu zagrożenia. To on dostrzegł pierwsze oznaki dymu i natychmiastowo zamknął ruch na drodze. Kierujący pojazdem kazał wszystkim pasażerom jak najszybciej opuścić autobus, dzięki czemu nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Dodatkowo, jak podaje policja, kierowca był całkowicie trzeźwy w momencie incydentu.