Jeden z piratów drogowych ma niezwykle bogatą kartotekę

Jeden z piratów drogowych ma niezwykle bogatą kartotekę

Jeden z mieszkańców Elbląga ma całkiem pokaźną kartotekę wypełnioną wykroczeniami drogowymi. Okazuje się zgodnie z najnowszymi informacjami, że ma on zapłacić łącznie dwa mandaty. Każdy z nich został wypisany na 5000 złotych. Policjanci rozliczyli go za to, że złamał dużą ilość przepisów drogowych w krótkim czasie. Mandaty takie jak ten mają zniechęcić piratów drogowych do popełniania kolejnych wykroczeń https://infograjewo.pl/wysokie-mandaty-nie-zniechecaja-do-popelniania-wykroczen/. Wysoka kara zdaniem policjantów pomaga kierowcom zasięgnąć po refleksję nad swoim zachowaniem na drodze.

Dodatkowo dowiadujemy się również o tym, że sąd rozliczy go za kierowanie pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu. Za taki występek będzie mu groziło nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Jednak informacje na temat wyroku sądu w tej sprawie są jeszcze nieznane. Głównie chodzi o zdarzenie, które popełnił o porannych godzinach. Zatrzymany mężczyzna ma 33 lata. Spowodował kolizję podczas prowadzenia swojego pojazdu osobowego. Nie tylko uderzył pod wpływem alkoholu w znak drogowy, ale także jadąc dalej, wpadł do rowu po kilkuset metrach odległości od znaku, które zdemolował.

Nie tylko prowadził bez posiadania uprawnień do kierowania samochodem, ale także był pod wpływem alkoholu

Co więcej, dowiadujemy się również o tym, że po pewnym czasie policjanci ponownie przyjęli zgłoszenie dotyczące uderzenia zaparkowany samochód. Okazało się, że sprawcą tego zdarzenia ponownie był 33-letni mężczyzna. Zgodnie z narracją policjantów uderzył on w zaparkowany samochód, zdemolował go, a potem uciekł z miejsca zdarzenia, aby uniknąć konsekwencji. Oczywiście policjanci doszli do tego, kto był odpowiedzialny za ten czyn. Po złapaniu mężczyzny ten przyznał się policjantom, że wcześniej bawił się i spożywał duże ilości alkoholu.

Policjanci podczas przesłuchiwania wyciągnęli z mężczyzny sporo informacji. Powiedział im, że wcześniej był w jednym z klubów nocnych, a kiedy z niego wyjeżdżał, wpadł w jeszcze jeden samochód, który również zostawił bez rekompensaty. Mężczyzna otrzymał od policjantów łącznie dwa mandaty o wysokości 5000 złotych. Dodatkowo może spodziewać się tego, że zostanie wezwany do sądu w sprawie prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Spodziewamy się tego, że sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdów oraz może ukarać mężczyznę nawet dwoma latami pozbawienia wolności.