Policja przypomina, że przedmiot warty zaledwie kilka złotych może uratować nasze życia

Policja przypomina, że przedmiot warty zaledwie kilka złotych może uratować nasze życia

Policja przypomina wszystkim o tym, jak istotne w życiu na drodze są kamizelki odblaskowe. Ten przedmiot warty zaledwie kilka lub kilkanaście złotych może nam uratować życie. Odblaski możemy nosić w różnej formie. Nie tylko kamizelka pomaga, chociaż jest najlepszym produktem, jeśli chodzi o zwiększenie widoczności na drodze. Pamiętajmy o tym, że ludzkie życie może uratować także zwykła opaska odblaskowa, którą można zawiesić na ramieniu lub po prostu przewiesić sobie na torebce, lub plecaku.

W artykule na sąsiednim portalu możecie również przeczytać o innych akcjach policjantów regionalnych. W Mikołowie policja przeprowadziła wykład o zdrowiu i bezpieczeństwie https://infomikolow.pl/policjanci-zrealizowali-akcje-zdrowo-i-bezpiecznie/.

Tymczasem wracając do tematu naszego artykułu, pamiętajmy o tym, że po zmroku jesteśmy niemal niewidocznym dla kierowcy żywym obiektem poruszającym się po drodze. Możemy pomóc zarówno sobie, jak i prowadzącym auto, jeśli zainwestujemy zaledwie kilka złotych w niewielkie artykuły odblaskowe. Policjanci uważają, że produkty z materiałami odblaskowymi są najtańszą polisą ubezpieczeniową na nasze życie.

Możemy w ten sposób ocalić sobie życie

Niestety nie każdy uczestnik drogowy pamięta o tym, że w niewielkiej cenie może nabyć przedmiot będący bezcennym obrońcą naszego życia i zdrowia. Dlatego warto od czasu do czasu przypomnieć nie tylko sobie, ale także rodzinie i innym osobom w naszym otoczeniu, że powinni wyposażyć się w elementy odblaskowe, które mogą nosić na swojej odzieży, jeżeli podróżują nieopodal ulic w trakcie nocy. Jest to najlepsza inwestycja, którą możemy poczynić w ramach naszego osobistego bezpieczeństwa. Policjanci w naszym regionie dokładają wszelkich starań co do tego, aby sprawdzać, czy piesi posiadają elementy odblaskowe na swojej odzieży, gdy poruszają się po zmroku.

Uczestnicy drogowi zazwyczaj mają świadomość tego, że powinni posiadać odblaski na swoim ubraniu, gdy poruszają się po zmroku. Mimo wszystko nie zawsze realizują ten obowiązek. Dlatego też policja bacznie przygląda się nie tylko przejeżdżającym samochodom, ale także zwraca uwagę na elementy odblaskowe osób przemierzających patrolowane przez nich ulicę na piechotę.