Etap drugi wyborów prezydenckich w Elblągu: kto wygra 21 kwietnia?

Etap drugi wyborów prezydenckich w Elblągu: kto wygra 21 kwietnia?

21 kwietnia dojdzie do decydującej bitwy o fotel prezydencki w Elblągu. Wówczas mieszkańcy miasta na kolejne pięć lat powołają swojego lidera, który będzie kierował losami Elbląga. Rywalizować o ten zaszczyt będą Andrzej Śliwka oraz Michał Missan.

Dwaj kandydaci, którzy przeszli do drugiego etapu wyborów spośród pierwotnej piątki, staną do walki o najważniejsze stanowisko w mieście. Michał Missan, lider lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, przez wiele lat był współzarządcą Elbląga razem z dotychczasowym Prezydentem Witoldem Wróblewskim. Missan, zasilony wsparciem od Wróblewskiego i Lewicy, w pierwszej turze zdobył poparcie 17 146 wyborców, co stanowiło 44,36 proc. oddanych głosów.

Konkurencję dla Missana stworzy Andrzej Śliwka – reprezentant Prawa i Sprawiedliwości. Jako były Wiceminister Aktywów Państwowych miał wpływ na sprawy Przedszkola nr 8 czy rozwój portu w Elblągu. Obecnie pełni funkcję posła na sejm w okręgu elbląskim, do którego wybrano go dzięki 32 895 głosom. W pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobył poparcie 13 408 osób, co dało mu wynik 34,69 proc.

21 kwietnia mieszkańcy Elbląga będą musieli podjąć bardzo ważną decyzję, która wpłynie na kształtowanie się losów ich miasta przez najbliższe pięć lat. W związku z tym, zwracamy się do naszych czytelników z pytaniem: kto zdobędzie wasz głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Możliwość oddania głosu w naszym sondażu przewidziana jest do piątku 19 kwietnia, do godziny 9:00 rano.