W Elblągu obchodzono Światowy Dzień Trzeźwości poprzez akcję edukacyjną na drogach

W Elblągu obchodzono Światowy Dzień Trzeźwości poprzez akcję edukacyjną na drogach

We wszystkich zakątkach świata, wszyscy są zgodni co do tego, że kierowanie pojazdu powinno odbywać się tylko w stanie trzeźwości. W dniu dzisiejszym, czyli 15 kwietnia 2024 roku, przypada Światowy Dzień Trzeźwości. To właściwy moment, aby nie tylko przypominać o tym podstawowym i oczywistym zasadom, ale również zwrócić uwagę na fakt, że kierowcy powinni być odpowiednio wypoczęci i skoncentrowani podczas jazdy.

Na ulicy Nowowiejskiej w Elblągu, funkcjonariusze miejscowej drogówki łączyły siły z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, aby przeprowadzić akcję profilaktyczną. Głównym celem tej inicjatywy było uświadomienie kierowcom jak ważne jest skupienie oraz odpoczynek przed podróżą, a także jak duże zagrożenie niesie za sobą spożywanie choćby minimalnych ilości alkoholu przed prowadzeniem pojazdu.

Policjanci podczas trwania akcji przeprowadzali losowe kontrole trzeźwości kierowców. Pozostali uczestnicy akcji, reprezentujący Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rozdawali kierowcom ulotki edukacyjne. Ponadto, wręczali również drobne upominki takie jak piłeczki i smycze na klucze, które mają służyć jako przypomnienie o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze. Wszystko to zostało zaplanowane z myślą o cyklicznym powtarzaniu tych działań na różnych elbląskich ulicach.

Podczas trwania akcji, wszyscy sprawdzeni kierowcy okazali się być trzeźwi. To bardzo pozytywny bilans tego dnia i zachęta do dalszego prowadzenia podobnych działań.