Elbląscy Kajakarze, Przemek Korsak i Jakub Stepun, zakwalifikowali się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Elbląscy Kajakarze, Przemek Korsak i Jakub Stepun, zakwalifikowali się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Radość w Elblągu nie ma końca, gdyż dwa miejsca na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu zostały rezerwowane dla lokalnych kajakarzy. To jest efekt dzisiejszej (8 maja) udanej kwalifikacji olimpijskiej, którą zdobyli Przemysł „Przemek” Korsak, reprezentujący UKS Silvant Kajak Elbląg i Jakub Stepun. Ich wyjątkowe umiejętności pozwoliły im rywalizować i wygrać w konkurencji dwójki na dystansie 500 metrów.

Kwalifikacje odbywały się na Węgrzech i zgromadziły najlepszych zawodników z całego kontynentu. Walczono o awans w dwóch różnych kategoriach: K2 500 metrów oraz C2 500 metrów. Ponadto, rywalizowali również dwaj czołowi zawodnicy w kategorii K1 1000 metrów. Jednak to właśnie elblążanie, Przemek Korsak i Jakub Stepun, przełamali wszelkie bariery i triumfowali 8 maja na torze węgierskim Szeged, zdobywając upragnione bilety do Paryża.

Wojciech Załuski, zarówno trener jak i prezes UKS Silvant Kajak Elbląg, nie kryje swojej radości z tego sukcesu. „Elbląg jedzie na Igrzyska Olimpijskie, jesteśmy przeszczęśliwi” – komentuje z wielkim entuzjazmem dla naszego portalu, ledwo łapiąc oddech po tym intensywnym wydarzeniu.