Elbląg zaprasza na nocny bieg pod gwiazdami

Elbląg zaprasza na nocny bieg pod gwiazdami

Dla tych, którzy uwielbiają biegać i nie boją się sportowych wyzwań, mamy fantastyczną wiadomość. Na sobotę, 30 września, zaplanowano szczególne wydarzenie, które z pewnością znajdzie stałe miejsce w kalendarzu miejskich atrakcji. Chodzi tu o inicjatywę pod nazwą Elbląski Bieg Nocny pod Gwiazdami, która ma swoje korzenie w obchodach Roku Mikołaja Kopernika.

Pierwszy raz w historii Elbląga odbędzie się nocny bieg. Ten sportowy event, mający miejsce w malowniczych okolicach Modrzewiny, będzie nie tylko sprawdzianem dla biegaczy, ale również okazją do przeżycia czegoś zupełnie nowego i unikalnego. Jako uczestnik masz szansę przebiec 5-kilometrową trasę i jednocześnie podziwiać piękno gwiazd na nocnym firmamencie. Zachwycający widok miasta na pewno dodatkowo upiększy to wydarzenie i stworzy niesamowity klimat.

Miejsce startu to początek ulicy Antoniego Czuchnowskiego. Stamtąd biegniemy przez ulice Michała Rosnowskiego, a także Aleję Jana Pawła II, kierując się ku rondzie na wzgórzu. Następnie powracamy tą samą drogą do mety (szczegółowy plan trasy dostępny jest na stronie). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii będą nagrodzeni statuetkami. Warto więc dołączyć do wydarzenia i dodać ten niepowtarzalny bieg do swojej sportowej kolekcji.

Klasyfikacja wyników będzie przeprowadzona w dwóch głównych kategoriach – kobiet i mężczyzn. Wyniki będą dokładnie monitorowane dzięki profesjonalnemu pomiarowi czasu. Zapisy na to wydarzenie właśnie się rozpoczęły i mogą być realizowane online poprzez platformę Elektroniczne Zapisy. Masz czas do 27 września 2023 roku, do godziny 23:59, aby zgłosić swoje uczestnictwo. Pamiętaj jednak, że liczba miejsc jest ograniczona – może wziąć udział tylko 200 osób.

Impreza jest otwarta dla wszystkich osób, które skończyły co najmniej 16 lat w dniu startu. Opłata za pakiet startowy wynosi 25 złotych. Więcej informacji oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie z zapisami.