Zmagania sportowe ze szczytnym celem. Pomoc dla małego Huberta

Zmagania sportowe ze szczytnym celem. Pomoc dla małego Huberta

Podczas niedzielnej rywalizacji na terenie ośrodka Bażantarnia, gdzie odbywały się III Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych, przekonaliśmy się o wielkim zaangażowaniu i hojności mieszkańców naszego miasta oraz okolic. W biegu uczestniczyło ponad 100 osób, a cała impreza miała charakter charytatywny. W tym roku wszyscy zawodnicy i zgromadzeni kibice wspierali przede wszystkim 3-letniego Huberta, który cierpi na poważną chorobę genetyczną.

Lucyna na której znajdowały się wiaty na ten dzień stała się miejscem tętniącym życiem, pełnym gwaru i radości. To wszystko za sprawą sportowej rywalizacji, której głównym celem było zebranie funduszy dla małego Huberta z Elbląga. Chociaż codziennie zmaga się on z bólem i innymi dolegliwościami, to jednak jest niezwykle pogodnym dzieckiem, które swoim uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do świata zaraża innych. Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych stały się doskonałą okazją do wsparcia malucha i pomocy mu w procesie rehabilitacji. Na miejscu pojawiło się wiele osób pragnących pomóc, w tym liczni sponsorzy, którzy umożliwili dodatkowe atrakcje oraz zapewnili energetyczne wsparcie.

Serdecznie doceniamy zaangażowanie wszystkich biegaczy i innych osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zbiórki na rzecz Huberta. Zapraszamy do kontynuowania wspierania tej ważnej inicjatywy również za rok.

Inicjatorem tego sportowo-dobroczynnego wydarzenia było Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” z Elbląga, a jego współorganizatorami były Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.