Co zobaczyć w Elblągu? TOP 3 najlepsze atrakcje

Co zobaczyć w Elblągu? TOP 3 najlepsze atrakcje

Elbląg to miasto najczęściej kojarzone z trasą z Warszawy do Trójmiasta. Jednak ma ono w sobie coś niezwykłego, co powoduje, że warto dać mu szasnę i przekonać się, że ma swój urok.  Stare Miasto wypełnione historycznymi kamieniczkami, uzupełnione współczesnymi budowlami, które aż krzyczą, że powstały w minionym ustroju nadaje Elblągowi atmosferę jedyną w swoim rodzaju. Sprawdź co w Elblągu jest warte uwagi.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne

Muzeum znajduje się w miejscu, które uważa się za początek miasta. Od XII wieku wznosił się na nim zamek krzyżacki, od którego piękniejszy jest podobno jedynie ten w Malborku. W 1454 roku został zburzony, a dziś możemy oglądać jedynie resztki murów. W budynku muzeum znajduje się m.in. wystawa historyczna z rzemiosłem elbląskim oraz etnograficzna przedstawiająca wnętrza w jakich mieszkali mieszczanie oraz chłopi. Wstęp do obiektu jest wolny.

Stary Rynek

Elbląg ma w sobie charakter portowego miasta. Zdradza go chociażby urbanistyczny układ rynku. Główna ulica biegnie wzdłuż nabrzeża, a inne uliczki, które od niej odchodzą tworzą grzebień. Każdy kto chce uzyskać jeszcze lepszy efekt zwiedzania może wejść na Bramę Targową i stamtąd obejrzeć całą panoramę miasta.

Katedra św. Mikołaja

Największa świątynia w mieście to właśnie katedra św. Mikołaja. Jej historia sięga aż do XIII wieku. Mimo, że przeżyła już wiele zniszczeń i mnóstwo razy była odbudowywana to cały czas prezentuje się bardzo dobrze. Nad kościołem unosi się wysoka na 97 metrów wieża. Dawniej mówiono, że jest najwyższą budowalną w całych Prusach. Dziś przypadło jej miano jednej z najwyższych wież w Polsce. Warto wejść na samą górę, bo widok jest niesamowity.