Awaria energetyczna w Warmińsko-Mazurskim wywołana burzami

Awaria energetyczna w Warmińsko-Mazurskim wywołana burzami

W wyniku niedzielnych burz, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego nastąpiła awaria prądu. W poniedziałkowy poranek blisko 5 tys. odbiorców nie miało dostępu do energii elektrycznej – informują służby wojewody. Ponadto, straż pożarna w tym regionie zarejestrowała około 300 interwencji związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazał, że awarie spowodowane przez złe warunki pogodowe doprowadziły do odcięcia prądu dla 4 950 odbiorców w regionie. Najbardziej dotknięte obszary to wschodnia część województwa, zwłaszcza okolice Olecka i Gołdapi.

Podczas szczytu awarii, które miały miejsce w niedzielny wieczór, dostęp do energii elektrycznej straciło aż 7,5 tys. odbiorców na terenie Warmii i Mazur. Na szczęście, usunięcie problemów energetycznych jest realizowane na bieżąco.

Strażacy podczas ostatniej doby na skutek burz byli zmuszeni do przeprowadzenia około 300 interwencji. Większość z nich polegała na usuwaniu połamanych drzew. W trakcie niedzielnej burzy na powiat giżycki konar drzewa spadł na mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala. Najwięcej interwencji strażacy mieli do wykonania w powiatach: oleckim, kętrzyńskim, giżyckim, olsztyńskim i mrągowskim.